Як підібрати електричний котел для квартири чи будинку
Не дивлячись на достатню простоту будови електричних котлів, вони забезпечують те, до чого прагне кожна людина - до забезпечення оптимального температурного режиму в будь-якому приміщенні. Складаються такі котли з баків, які оснащуються трубчастими тенами, теплообмінників і блоків, що відповідають за управління та регулювання котлів.
Найчастіше такі котли виробники оснащують циркуляційними насосами, які забезпечують рух теплоносіїв, запобіжними фільтрами, клапанами, розширювальними баками. Але є й можливість придбати електричний котел і без циркуляційного насоса.
До основних переваг електрокотлів відносяться такі якості, як:
- Простота експлуатації;
- Безпека використання;
- Низькі шумові рівні;
- Прийнятна вартість.
Приємним моментом є й те, що споживач, який вибрав електричне опалення, позбавляється від складного монтажу і запуску такого обладнання. Електричне опалювальне обладнання відрізняється компактністю, а тому відпадає необхідність у додаткових окремих приміщеннях для його установки. Не потрібні й димоходи, які зазвичай вимагають трудомістких недешевих робіт. Відсутність шкідливих викидів і сторонніх запахів в атмосферу робить електричні котли екологічно чистим обладнанням.
ВИМОГИ ДО ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ, ЯКІ ЖИВЛЯТЬ ЕЛЕКТРИЧНІ КОТЛИ
Сучасний ринок пропонує для опалення різних приміщень електричні котли, які функціонують, як від однофазних, так і трифазних мереж. У першому випадку - це стандартні 220-вольтні побутові електричні мережі, а в іншому - 380-вольтні. Якщо планується застосування котла потужністю 12 і більше кіловат, то без трифазного струму не обійтися ніяк.
Фахівці ж наполегливо рекомендують підключати до трифазних електричних мереж всі котли, потужність яких перевищує 7 кВт. При цьому, потрібне підключення його до щитка окремим мідним кабелем, що має перетин не менше 1 міліметра на 8 ампер пікової напруги.
При потужності котла в шість і більше кіловат найкраще зупинити вибір на багатоступінчатому приладі. Основні переваги, якими володіє котел електричний опалювальний, в тому, що він дозволяє досить раціонально використовувати енергію. Якщо використовувати такий опалювальний прилад, то навесні і восени з'являється можливість скорочення потужності.
ПІДЛОГОВИЙ АБО НАВІСНИЙ ЕЛЕКТРИЧНИЙ КОТЕЛ?
Електричні котли випускаються в двох варіантах - підлоговому і навісному. Кожен відрізняється певними позитивними моментами. Навісний котел, відрізняючись компактними розмірами, розміщується на стінах в зручному місці. Для цього важливо мати досить міцні стіни, щоб змогли витримувати навантаження підвісного обладнання.
Котли цього типу монтуються в нові і вже діючі опалювальні системи. Наявність автоматики забезпечує підтримання оптимального температурного режиму і регулювання витрат електроенергії. Відпадає необхідність постійного контролю за функціонування опалювального приладу.
У підлоговому варіанті електричний котел відмінно вирішує всі проблеми комфортного опалення різних приміщень. Він може обігрівати і житлові, і виробничі будівлі. Монтуються на підлогах. Невеликі габарити дозволяють встановлювати їх прямо в приміщеннях, без потреби в додаткових приміщеннях. Стаціонарні котли мають порівняно невелику вагу, в межах 40 кг, а тому і монтаж не складний.
НА ЕЛЕКТРОКОТЛАХ ВІТЧИЗНЯНОГО ЧИ ЗАРУБІЖНОГО ВИРОБНИЦТВА ЗУПИНИТИСЯ?
В процесі вибору обладнання для опалення власного житла виникає питання про те, як підібрати електричний котел, на якому зупинитися - недорогому закордонному або вітчизняному з прийнятною вартістю.
Наші українські електричні котли відрізняються більш простою конструкцією. Для їх виготовлення застосовуються менш дорогі комплектуючі. Все це сприяє здешевленню їх експлуатації і ремонту. Найважливішою перевагою є орієнтування вітчизняних виробників на використання котлів електричних в наших специфічних умовах.
Аналогічні імпортні опалювальні прилади є більш складними, мають плавне регулювання, часто відрізняються додатковими функціями, що забезпечують комфортну експлуатацію. Але все це робить котли досить дорогими, деколи не доступними нашим співвітчизникам.
Придбання вітчизняних електричних котлів - це ще і підтримка нашого виробника, що важливо для держави і всіх нас.
ОДНОКОНТУРНИЙ ЧИ ДВОКОНТУРНИЙ ЕЛЕКТРИЧНИЙ КОТЕЛ?
Двоконтурні електричні котли мають відмінності від одноконтурних. Вони забезпечують нагрівання води і для опалювальних систем, і для гарячого водопостачання. Це їх основна відмінність.
Характерними особливостями одноконтурних опалювальних приладів є:
- Їх менша вартість, але для отримання гарячої води буде потрібно ще і додаткове придбання бойлера;
- Можливість придбання більш дешевих настінних варіантів або підлогових моделей з чавунними теплообмінниками, які, правда, більше використовуються в старих опалювальних системах.
Двоконтурні електричні котли - це:
- Компактні розміри;
- Відпадає необхідність додаткового придбання бойлера для гарячої води;
- На температуру води впливає інтенсивність струменя.
При придбанні котлів важливо знати, що вибір його потужності здійснюється з розрахунку на кожні 10 кв. метрів 1 кВт потужності приладу опалення. Коли виникає потреба в двоконтурних котлах, вона збільшується мінімум на чверть. Запас потужності важливий, якщо при експлуатації доводиться компенсувати падіння напруги. В умовах нашої реальності про це варто подбати при придбанні електричних котлів, оскільки якраз у нас нерідко і трапляються різні перепади електричної напруги.