Секрети поквартирного опалення
У цьому матеріалі ми повідаємо про переваги індивідуального опалення в квартирах та порівняємо його з центральним. Розкажемо, завдяки чому досягається економія ваших коштів, яку теплотехніку потрібно використовувати й дотримання яких нормативних документах в такому випадку треба мати на увазі. Цей матеріал абсолютно не є рекламою поквартирного опалення, а тільки інформацією для роздумів, оскільки кожен із перелічених вище способів має як плюси так і мінуси.
Поквартирним теплопостачанням є постачання теплом усіх опалювальних джерел квартири, а саме існуючу систему опалення, гарячого водопостачання та вентиляції. У систему входить теплогенератор, трубопроводи для постачання гарячою водою та опалення, опалювальні пристрої.
Варто відразу відмітити, що популярне у нас центральне опалення та водопостачання має пару значних мінусів. Одним із найголовніших можна назвати те, що споживач зовсім не зацікавлений в економії тепла, а навіть якщо б і захотів, не має для цього ніяких інструментів. І окрім цього, йдуть великі грошові втрати навіть в процесі транспортування від джерела в потрібну точку через величезні тепловтрати.
Тому в порівнянні з центральною системою опалення відразу можна побачити як мінімум три переваги, що полягають в:
- Індивідуальне опалення не потребує створення дорогих теплотрас;
- Відсутності втрат тепла при його доставці в квартиру;
- Споживач зацікавлений в економії, оскільки може отримувати і платити саме за ту кількість тепла, яку він потребує.
Система поквартирного опалення вигідна і країні й її жителям. Оскільки з державного бюджету не беруться фінанси на будівництво та постійні ремонти теплотрас, а громадяни не платять фіксовану суму й мають повну свободу в розпорядженні теплом. Крім того при центральному опаленні трапляється як і зовсім непотрібні надлишки теплоти так і його нестача. На це багато причин які не залежать від простого споживача, наприклад йому холодно до початку опалювального періоду, опалювальний сезон вирішили перенести або ж банальна поломка теплотраси. У індивідуальній же системі все набагато комфортніше для людини. Житель сам вирішує коли йому почати опалювальний сезон, коли додати і коли зменшити тепло.
Хазяїн у якого індивідуальне опалювання за допомогою програматора зможе встановлювати бажаний температурний режим навіть різний час доби. Приміром з восьми і до семи вечора високе значення температури зовсім не обов'язкове, оскільки людина цей час проводить на роботі. Тому котел можна налаштувати так, що б він автоматично підтримував температуру на не високому рівні. Так само таку температуру можна встановлювати і в нічний час, що власникові квартири допоможе істотно заощадити.
Також одною із важливих характеристик такого опалення є те, що людина дійсно зацікавлена і має стимул для економії. Коли споживач дійсно оплачує ту кількість газу, що використовує, а вона також залежить й від міри утеплення житла, то це є прекрасним стимулом із матеріальною винагородою. Таке опалення це відмінний спосіб економії, що ніяк не знижує, а навпаки підвищує рівень комфорту життя. Крім того, якщо ви щасливий хазяїн поквартирного опалення у вас є можливість встановити двоконтурний котел, що буде джерелом не лише тепла, але і гарячої води у вашому будинку. Таким чином ви забуде про нестачу та відключення гарячої води як страшний сон.
Але при усіх плюсах такого способу опалення не потрібно його розцінювати як єдиний і вірний порятунок від усіх бід. Що б не помилитися у виборі опалення для кожної конкретної ситуації варто проаналізувати й оцінити усі способи з їх недоліками та перевагами і тільки тоді тверезо приймати рішення.