Опалення підприємства

Влаштувати систему теплопостачання на промислових об'єктах завдання не просте, що вимагає неординарний підхід. На це звичайно ж існують причини, про які зараз і розповімо.

Першою причиною є особлива специфіка виробничого сектора, що проявляється в конструктивних рішеннях. Ці будівлі та приміщення спочатку проектують саме під технологічний процес й спеціальне устаткування. Тому якщо використати стандартні рішення для опалення, то в них доведеться внести не малі корективи. Друга особливість криється у величині площ цехів. Вони зазвичай величезні від тисяч до декількох десятків тисяч, з висотою стель 14 і більше метрів. Крім того, не рідко технологічні потреби потребують створення декількох температурних зон. І на додаток до всього в таких приміщеннях мають бути жорстко дотримані усі норми санітарії та безпеки (від пожеж і вибухів).

Також останнім часом вартість енергоносіїв росте, що теж ускладнює завдання опалення промислових об'єктів. Тепер потрібно не просте забезпечення бажаного температурного рівня, а точне дотримання виділеного на це бюджету. Тому в цьому матеріалі ми проаналізуємо основні методи теплопостачання промислових будівель.

     

РІЗНОМАНІТНІСТЬ РІШЕНЬ ТА ПІДХОДІВ

Для самого початку вам треба дати відповіді на першочергові питання, що визначать ваші наступні кроки. Найголовнішим питанням є потрібна кількість тепла для утримання комфортного режиму температури. Дізнатись це можна тільки провівши теплотехнічний розрахунок.

Потужність опалення залежить від величини приміщення, термічного опору огороджуючих конструкцій, умов місця розміщення і розташування відносно рози вітрів. Оскільки такі об'єкти займають великі площі то й потужність для опалення має бути відповідною. Тому очевидно, що впорається з цим можна тільки за допомогою централізованого джерела (ТЕЦ, котельна). Дуже важливим плюсом автономного джерела можна назвати оперативну реакцію на зміну температурного рівня зовнішнього середовища, що є не можливим при централізованій опалювальній схемі. Сьогодні ж децентралізація опалювання підприємства це істотне скорочення витрат.

     

Другим, й також не менш важливим питанням, являється вибір типу опалення, що буде найефективнішим в конкретній ситуації. Їх існує три види, а саме: променисте, водяне і повітряне.  Далі  детальніше розглянемо кожне з них.

Повітряний тип теплопостачання це один з найпоширеніших і найбільш вживаних на великих площах. Його принцип в нагріванні повітря за допомогою теплогенератора або водяного калорифера. Далі його через повітропроводи доставляють в зону опалення. Поширюють же це повітря по об'єкту завдяки розподільним голівкам або як спрямовані вентиляторні струмені.

     

Також є портативний спосіб у вигляді теплових гармат, що при необхідності можна переносити по приміщенні. Даний вид опалення чудово підходить для об'єктів чималих розмірів, а також його легко поєднати з системами припливної вентиляції й конденціонування. Також його можна використовувати не лише для приміщень промислового призначення, а й для складів, критих спортивних об'єктів. Крім того, для виробництв з підвищеними нормами безпеки (хімічні) це єдиний вихід.

     

Але як і у будь-якого опалювального методу у повітряного є й свої недоліки. Вони полягають в тому, що повітря має низьку теплоємність та для підтримання потрібного температурного рівня на великих площах вам буде потрібне дуже потужне вентиляційне устаткування. А його використання приведе до великих витрат на електричну енергію. Крім того, велика кількість енергії буде витрачена не продуктивно, тому що нагріте повітря має властивість підніматися вгору. А це тягне за собою різке збільшення втрат тепла через огороджуючі поверхні, такі як перекриття, отвори для дверей та стіни.

В систему водяного опалення входять теплогенератор (котел), трубопроводи та опалювальні прилади (радіатори, конвектори). Робочий принцип полягає в нагріванні води котлом, прогону її через систему циркуляційним насосом та віддачі тепла в опалювальні агрегати. Якщо вибрати двотрубний тип то буде доступна можливість регулювання тепловіддачі окремо на кожній батареї.

Дуже важливий елемент такої системи це котел. По виду вживаного палива котли поділяються на твердопаливні, рідинно паливні, електричні та газові. Поки найекономічнішими є останні. Це обладнання постійно удосконалиться з метою підвищення рівня ефективності застосування палива. Найсвіжішою розробкою, що втілена в пристрої є конденсаційна технологія. Такі котли мають підвищену продуктивність. Їх ккд досягає 109 відсотків. Якщо ви зробите вибір на користь саме такого устаткування, то ваше газове споживання буде орієнтовно на третину менше аніж при використанні звичайного котла.

     

Ще великий рівень оптимізації витрат палива вам допоможе досягнути автоматизована система управління. Завдяки їй теплова потужність опалювального джерела підлаштовується під потрібну кількість вживаного тепла. Це допоможе зменшити зайві витрати. А електросистема спалювання контролює процес горіння, підбираючи оптимальний робочий режим. Це вплине на зменшення газових витрат та скоротить вплив "людського фактора". Крім того, якщо вам потрібне збільшення потужності, то це можна забезпечити влаштуванням каскаду.

Альтернативою згаданим вище опалювальним схемам виступає промениста система опалення. Робочий принцип полягає в потоці інфрачервоної енергії, що забезпечать випромінювачі, які розміщують безпосередньо над зоною нагріву. Основними плюсами цього методу можна назвати відсутність перегрівання верхньої зони приміщення (підвищення ефективності та зниження витрат), низький рівень інерційності й широкі можливості в регуляції.

     

Перший варіант цього типу полягає у використанні електронагрівачів інфрачервоного виду. Головний елемент такої системи це тен, який підігрівається до температури в 250 градусів. Але при усіх перевагах все одно є один істотний мінус. Це великі витрати на електроенергію.

Другий варіант це "темні" випромінювачі. Вони мають таку назву, тому що не нагріваються до таких високих температур як попередні. У це устаткування входить трубна система, яка призначена для руху по ній пари, гарячого газу чи води.

     

Ці системи можна використати як окремо так й в комбінації з іншим опалювальним устаткуванням. Вони відмінно впораються із завданням забезпечення високого комфортного рівня в промисловому приміщенні.

Комментарии

Пока нет ни одного отзыва. Оставьте отзыв первым
Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии Вход

Теги

вибір твердопаливного котла (3) твердопаливні котли (3) сталевий твердопаливний котел (1) чавунний твердопаливний котел (1) газові котли (1) вибір газового котла (1) бойлери (6) бойлер з сухим теном (3) види бойлерів (6) електричний котел (2) види електричних котлів (2) вибір електричного котла (2) циркуляційний насос (1) види циркуляційних насосів (1) насос у систему опалення (1) стальний твердопаливний котел (1) види газових колонок (4) димохідна газова колонка (2) парапетна газова колонка (2) глибинний насос (1) види глибинних насосів (1) види радіаторів опалення (2) вибір радіаторів опалення (2) типи радіаторів опалення (2) газовий конвектор (2) димохідний газовий конвектор (2) парапетний газовий конвектор (2) види електричних конвекторів (2) електричні конвектори (2) види кондиціонерів (1) який кондиціонер кращий (1) типи кондиціонерів (1) газові колонки (1) Встановлення кондиціонера (1) дізнатися вартість установки кондиціонера - Львів (1) Київ (1) Україна (1)