Типи систем кондиціонування повітря і їх характеристики

Підбір систем кондиціонування повітря повинен бути індивідуальним. Краще, якщо він здійснюється ще в стадії будівництва, коли легше враховувати всі нюанси. Але це вдається не завжди. Більшість займається вибором систем для приміщень, які вже перебувають в експлуатації.

 

ЩО ВРАХОВУЄТЬСЯ ПРИ ВИБОРІ СИСТЕМИ КОНДИЦІОНУВАННЯ?

 

В процесі вибору кондиціонера звертають увагу на три основних параметри: тип, бренд та потужність пристрою. Сучасні кондиційні технології за своїм експлуатаційним призначенням повинні забезпечувати такі характеристики повітря в приміщенні: температуру, чистоту, вологість і швидкість його руху, тобто ті фактори, які створюють мікроклімат.

Це обладнання буває найрізноманітнішим, відрізняючись між собою функціональними можливостями, способами монтажу, рівнями шуму і іншими характеристиками. Кожен покупець може вибирати той тип, який найбільше відповідає вимогам майбутньої експлуатації, а також його фінансовим можливостям і особистим потребам. При цьому, поради професіоналів зайвими не будуть ніколи.     

 

ТИПИ СИСТЕМ КОНДИЦІОНУВАННЯ І ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

Найпоширенішими серед наших співвітчизників є пристрої настінного типу, які складаються з двох основних блоків, для з'єднання яких використовуються мідні трубопроводи. Внутрішній блок розташовується в приміщенні, а зовнішній - зовні, на балконі, фасаді або даху.

В останньому знаходиться і компресор, що дозволяє позбавлятися від шумів всередині приміщень. Системи відрізняються досить простою конструкцією, компактністю і високою ефективністю. Не викликає складності і їх монтаж.

     

Мульти-спліт системи - це один зовнішній блок і декілька внутрішніх, які розташовуються в різних кімнатах, нагріваючи або охолоджуючи повітря в різних режимах температури. Популярними є і канальні спліт-системи, що не завдають шкоди інтер'єру.     

Внутрішні блоки розташовують за підвісними або натяжними стелями, а тому їх не видно. Подача холодного повітря здійснюється через системи повітроводів, які також не видно, оскільки знаходяться в міжстельовому просторі. Таким чином, однієї системи досить, щоб охолоджувати декілька кімнат.

У будівлях, що складаються з великої кількості приміщень, застосовуються мультизональні варіанти. У них використовується багато внутрішніх блоків при одному зовнішньому, який встановлюється в підвалах або на дахах. Це забезпечує в приміщеннях повну відсутність шуму від працюючих кондиціонерів. Підключення блоків здійснюється до одного трубопроводу, що сприяє спрощенню монтажних робіт. Така структура при виникненні необхідності легко розширюється.

    

Сьогодні жителі мегаполісів все більше тягнуться до чистого повітря і природи, тобто переміщуються на дачі. Для забезпечення чистоти повітря і в приміщеннях, щоб їх проживання ставало набагато комфортніше, установка цих конструкцій не завадить і в заміських будинках.

Простота і доступна вартість відрізняє спліт-системи, що забезпечує високий попит на них. Управляти ними легко. Відрізняються таке обладнання і довговічністю.

Спліт-система також складається з двох блоків - зовнішнього і внутрішнього. Агрегат цього типу може обслуговувати лише одне приміщення. При необхідності охолодження декількох кімнат доведеться встановлювати кілька таких конструкцій. В цьому і полягає їх недолік.

Позбутися цього недоліку можна за допомогою спліт-систем. За конструкцією вони відрізняються тим, що до зовнішнього блоку підключається кілька внутрішніх блоків одночасно. Всього одна система забезпечує оптимальний температурний режим в усьому будинку. За принципом дії вони аналогічні зі звичайними спліт-системами. Недоліком мультиспліт-систем є висока потужність пристрою, чим пояснюється досить висока вартість.

Канальні моделі мають досить широке поширення. Їх внутрішній блок вмонтовується за межами приміщень, а тому шум практично не чутний в приміщеннях. Охолоджене або нагріте повітря всередину потрапляє по кількох повітроводах. Щоб забезпечити кондиціонування, наприклад, котеджного будинку, досить буде всього одного канального обладнання.

Зручно і те, що в кімнатах відсутні будь-які блоки, труби. Є лише одна вентиляційна решітка, яка жодним чином не порушує дизайн. Вони мають вищу вартість. Відрізняються високою інертністю і складним регулювальним механізмом. Щоб їх можна було б використовуватися в приміщеннях, потрібна наявність натяжних або підвісних стель, за якими і будуть приховані повітроводи.     

 

     

ДЕЯКІ ПОРАДИ ЩОДО ВИБОРУ СИСТЕМИ КОНДИЦІОНУВАННЯ

 

Забезпечення належного клімату робочої зони – це процес роботи пристрою над оптимальним мікрокліматом, який є основою не тільки загального самопочуття людини, але і її працездатності. Щоб правильно був виконаний підбір цього обладнання, покупець повинен звертати увагу на всі фактори, які впливають на функціонування агрегату такого призначення:

  • Правильно визначте розміри і потужність. Невеликий пристрій не забезпечує належної прохолоди, а надто великий - не забезпечує позбавлення від вологості;
  • Питання, що виникають вирішуйте з фахівцями нашого Інтернет-супермаркету «ЕСПО»;
  • Пристрій повинен бути енергоефективним, навіть якщо він трохи дорожче: економія на вартості - додаткові витрати на оплату спожитої електрики;
  • Звертати увагу необхідно на функціональність придбаного устаткування. Головне, щоб були ті функції, які ви плануєте використовувати;
  • З'ясуйте рівні шуму працюючого кондиціонера;
  • Серйозно поставтеся до питань встановлення обладнання.

Комментарии

Пока нет ни одного отзыва. Оставьте отзыв первым
Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии Вход